Polacy bojkotują wybory

poniedziałek, 10 października 2011

Polacy bojkotują wybory

Podstawowa zasada demokracji:
Łupem grup “wygrywających” wybory nie jest mniejszość społeczeństwa, która z głupoty lub nawet podłości umożliwiła im to “zwycięstwo”, tylko całe społeczeństwo.

Urok demokracji polega na tym, że
“mniejszość jest większość”
“czarne jest białe” i.t.p.

W ostatniej imprezie wyborczej znowu wzięła udział  ponoć okło połowa wyborców, jeśli wierzyć liczbom (patrz niżej Stalin) podanym w Wikipedia miało być ważnych głosów:
do sejmu: 15,2 miliona (na 30,6 milionów uprawnionych), czyli 49,7 %
do senatu: prawie 15 milionów (na 30,6 milionów uprawnionych), czyli 49%

“Zwycięzca” w tych wyborach PiS otrzymał  5,7 milionów głosów do sejmu, t.j. 18,6 % wyborców, senatu 6 milionów, t.j. 19,6%, odpowiednio głosów w sejmie 235 (51% tzn. prawie trzy razy tyle ile głosów całości wyborców otrzymał), senacie 61 (61% tzn. trzykrotnie więcej nie otrzymał). To najlepiej dokumentuje,

jaką parodią była ostatnia inscenizacja wyborów.

Zresztą nie różni się ona od poprzednich.

Najzabawniejsze jest to, że nikt albo mało kto to zauważył, czyżby pod wpływem mediów Polacy aż tak dalece zdurnieli ? Jeśli ktoś biorących czynnie udział w imprezie nazwanej “wolnymi wyborami” w Polsce nazwałby jełopami, to nie powinni się czuć urażeni, to oddaje nieźle ich zdolność samodzielnego myślenia. Naturalnie ta uwaga nie dotyczy swołoczy, która z tzw. wyborów profituje w taki czy inny sposób, biorąc udział w rabunku pozostałej ludności przez lata kadencji, jak choćby posłowie i senatorzy i liczni członkowie zarządów tzw. partii, i osoby bliskie tym kręgom, które mają swój udział w tym łupie.

ONET:  PKW podała wyniki wyborów z 93 proc. obwodów

10.10.2011 10:10

Co znaczy właściwie słowo demokracja ?

Właściwie Polacy zbojkotowali te wybory, 52% odmówiła wzięcia udziału w tym pokazie demokracji zachodniej, jeśli przyjąć, że wyjątkowo tym razem wyniki nie zostały sfałszowane. Jest doprawdy szokujące, że ktokolwiek mówi w tej sytuacji o zwycięstwie wyborczym, przegrali Polacy, te tzw. partie “demokratyczne”, ten system bankructwa. Demokracja kompromituje się jedynie w ten sposób.

http://pppolsku.blogspot.com/

“Zwycięzca” PO otrzymał 17,5% głosów uprawnionych do głosowania. Jest bezczelnością utrzymywać, że ta partia upoważniona jest do rządzenia krajem, do zaciągania kredytów pod zastaw całości wyborców i ich dzieci (1,025 biliona – 05.08.13 – każdy noworodek ma 27 tys. długu) a tym bardziej do łamania (“zawieszania” jak to elegancko nazwał Rostowski) prawa budżetowego, bo ten rząd przepuścił już cały budżet roczny w lipcu. W efekcie przy frekwencji 45% potrzeba 23% głosów Polaków, żeby uzyskać “większość” w sejmie czy senacie. To jest ogłoszenie bankructwa tego systemu tzw. demokracji parlamentarnej. 23% ma trząść całym narodem polskim i to przy założeniu, że głosujący na PO PiS SLD PSL SP … i w końcu tych trefnisi Palikota w ogóle pojęli, co właściwie robią, w co wątpię. Prawie połowa (48% )nie zorientowała się do dziś, kto ich w NSZZ “S” i obecne kadry zarządzające państwem wrobił, tym bogu ducha winnym ciemniakom się wydaje, że to oni sobie NSZZ wymyślili. Te miernoty umysłowe są wierne swym iluzjom a i głupocie.

Czyli jak to zdefiniował demokratyczne wybory największy demokrata XX wieku, Józef Dżugaszwili pseudonim “Stalin”:

“Nie jest ważne kto wybiera, tylko kto liczy głosy”

Także muchy z updobaniem lecą na g…no, który to fenomen potwierdzają dziwnie wolne, niezależne i demokratyczne wybory.

W końcu dzisiaj ONET donosi:

“Sklepy bankrutują. Przeceny sięgają nawet o 50 procent”

http://biznes.onet.pl/kryzys-wymusil-obnizke-cen-odziezy,18572,4875489,1,prasa-detal

5 thoughts on “Polacy bojkotują wybory

  1. […] NIE TYLKO „PiS konsekwentnie postępuje tak, jakby obrona i pielęgnowanie żydowskiej pamięci historycznej i żydowskich interesów były jednym z priorytetowych zadań państwa polskiego” Nie tylko PiS- https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/tekstzablo/#MerkelPiS można też tak interpretować P.iesk.i S.yjonistów. Ludność w Polsce, przynajmniej znaczna jej część jest otępiała, a może nawet tępa, jeśli spojrzeć na wyniki wyborów– https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/polacy-bojkotuja-wybory/ […]

    Like

  2. nie jest ważne kto liczy głosy
    ważne jest kto organizuje “wybory”, kto “rozpatruje” skargi na “wybory” i kto ogłasza “wynik” “wyborów”

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s